Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-settings.php on line 512 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-settings.php on line 527 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-settings.php on line 534 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-settings.php on line 570 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-includes/cache.php on line 103 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-includes/query.php on line 61 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-includes/theme.php on line 1109 Chovhadu.cz » Pantherophis guttatus
Domů > Pantherophis, Užovkovití > Pantherophis guttatus

Pantherophis guttatus

13.08.2009

Pantherophis guttatus - Aztec

Pantherophis guttatus - Aztec

E: Eastern Corn snake
G: Gewöhnliche Kornnatter

Užovka červená je jeden z nejoblíbenějších a mezi chovateli nejrozšířenějších hadů. Bylo vyšlechtěno mnoho barevných forem a nové stále vznikají. Pro svou nenáročnost při dodržení základních podmínek chovu je doporučována jako první had pro začínající chovatele.

Článků o chovu těchto užovek i problémech s ním spojených bylo napsáno možná více než o jakémkoli jiném druhu hadů. Níže uvádím odkazy, které si myslím, že stojí za to znát.

Své užovky červené chovám v teráriu, které je vybaveno miskou s čerstvou vodou a úkrytem, jako podklad používám rašelinu pro mláďata a hobliny pro dospělce. Tepotu udržuji na 26-30°C. Hadi žerou myši přiměřené velikosti již od mláďat a nebývá nutné je rozkrmovat. Dospělce zimuji, přestože to u tohoto druhu není bezpodmínečně nutné pro úspěšné rozmnožování.

  • Velikost v dospělosti: 130cm
  • Zimování: 12-15°C

Fotogalerie:

Pantherophis, Užovkovití

Komentáře jsou uzavřeny.