Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-settings.php on line 512 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-settings.php on line 527 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-settings.php on line 534 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-settings.php on line 570 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-includes/cache.php on line 103 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-includes/query.php on line 61 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /www/chovhadu.cz/chovhadu.cz/wp-includes/theme.php on line 1109 Chovhadu.cz » Lampropeltis alterna
Domů > Lampropeltis, Užovkovití > Lampropeltis alterna

Lampropeltis alterna

08.02.2009

Lampropeltis alterna blairi

L. alterna blairi - mládě

E: Grey-banded Kingsnake
G: Graugebänderte Königsnatter

Tato korálovka žije v Mexicu (Transpecos, Durango, N Zacatecas, Coahuila), USA (Texas, Trans-Pecos).

Alterny chovám ve středně velkém sušším teráriu, které je vybaveno miskou na vodu a úkrytem. Jako podklad používám rašelinu s pískem. Teplota v teráriu se pohybuje okolo 25°C – 30°C ve dne s nočním poklesem na pokojovou teplotu.

Podle mě jedna z nejkrásnějších korálovek. Zbarvení i vzor je velmi variabilní i u přírodních populací. Moc pěkná je například granit mutace této korálovky.

  • Velikost v dospělosti: 100-120cm
  • Zimování: 8-12 týdnů při 10-15°C

Fotogalerie:

Lampropeltis alterna blairi

Lampropeltis alterna blairi

Lampropeltis, Užovkovití

Komentáře jsou uzavřeny.